
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Ships between 04/13/2026 - 04/27/2026
| Part Number | 42159 |
| Beam Angle | 40 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant, Damp Location |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 91 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 88 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage Equivalent | 75W Hal. |
| Weight | 3.50-lb |
| UPC | 046135421594 |

Ships between 04/13/2026 - 04/27/2026
| Part Number | 42159 |
| Beam Angle | 40 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant, Damp Location |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 91 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 88 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage Equivalent | 75W Hal. |
| Weight | 3.50-lb |
| UPC | 046135421594 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter