
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Ships between 04/13/2026 - 04/27/2026
| Part Number | LED11PAR30LNDIM827NFL2513YGLWR, 41467 |
| Beam Angle | 25 |
| Bulb Type | PAR30 Long Neck |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 83 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 77 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 150000 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage Equivalent | 75W |
| Product Dimensions | 4.57-in X 3.73-in X 3.73-in |
| Weight | 4.99-lb |
| UPC | 046135414671 |

Ships between 04/13/2026 - 04/27/2026
| Part Number | LED11PAR30LNDIM827NFL2513YGLWR, 41467 |
| Beam Angle | 25 |
| Bulb Type | PAR30 Long Neck |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 83 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 77 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 150000 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage Equivalent | 75W |
| Product Dimensions | 4.57-in X 3.73-in X 3.73-in |
| Weight | 4.99-lb |
| UPC | 046135414671 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter