
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 41049 |
| Beam Angle | 40 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 82 |
| Life Hours | 15000 |
| Material | Glass |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 11W |
| Product Dimensions | 3.74-in X 3.74-in X 3.34-in |
| Weight | 1.50-lb |
| UPC | 046135410499 |
LED PAR30, 11W, Dimmable, 82CRI, 850 Lumen, 3000K, 15000 life
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | 41049 |
| Beam Angle | 40 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 82 |
| Life Hours | 15000 |
| Material | Glass |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 11W |
| Product Dimensions | 3.74-in X 3.74-in X 3.34-in |
| Weight | 1.50-lb |
| UPC | 046135410499 |
LED PAR30, 11W, Dimmable, 82CRI, 850 Lumen, 3000K, 15000 life
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter