| Part Number | LED-P30-10W-50K |
| Beam Angle | 40 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Energy Star, JA8 Compliant, Damp Location |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 800 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Wattage Equivalent | 75W Inc. |
| Product Dimensions | 3.74-in X 3.62-in X 3.62-in |
| Weight | 0.30-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/22/2026 - 05/28/2026
| Beam Angle | 40 |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 800 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |