
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Ships between 05/29/2026 - 06/08/2026

Made in the U.S.A.
This item is proudly made in the United States of America.
| Part Number | 2SHE 1621, 47099 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Country of Origin | USA |
| Electrical Phase | 1 Ph |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 1 Yr |
| Wattage | 112W |
| Product Dimensions | 19-in X 19-in X 8.38-in |
| Weight | 15.50-lb |
| UPC | 650737470999 |

Ships between 05/29/2026 - 06/08/2026

Made in the U.S.A.
This item is proudly made in the United States of America.
| Part Number | 2SHE 1621, 47099 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Country of Origin | USA |
| Electrical Phase | 1 Ph |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 1 Yr |
| Wattage | 112W |
| Product Dimensions | 19-in X 19-in X 8.38-in |
| Weight | 15.50-lb |
| UPC | 650737470999 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter