| Part Number | FA19D40BC |
| Bulb Type | A19 |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Blue |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 15000 |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 4.5W |
| Product Dimensions | 4.20-in X 2.40-in X 2.40-in |
| Weight | 0.20-lb |
| UPC | 762148133117 |
A19 DIM 40W BLUE CLEAR
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Part Number | FA19D40BC |
| Bulb Type | A19 |
| Color / Finish | Blue |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 15000 |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 4.5W |
| Weight | 0.20-lb |
| UPC | 762148133117 |
A19 DIM 40W BLUE CLEAR