
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
ETI Lighting ETi Lighting 2.2W LED Exit Sign, Red Letters features:
ETI Lighting ETi Lighting 2.2W LED Exit Sign, Red Letters features:

| Part Number | EM-EX-R, 55301101 |
| Certificate | Energy Star, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Red, White |
| Color Temperature | 6500K |
| Connection Type | Direct Line Voltage/Ballast ByPass |
| Dimmable | No |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 4.2 lm |
| Maximum Voltage | 120V/277V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 2 Yr |
| Weather Resistant | No |
| Weight | 2.34-lb |
| UPC | 849489009667 |
EXIT Sign
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer


ETI Lighting ETi Lighting 2.2W LED Exit Sign, Red Letters features:
| Part Number | EM-EX-R, 55301101 |
| Certificate | Energy Star, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Red, White |
| Color Temperature | 6500K |
| Connection Type | Direct Line Voltage/Ballast ByPass |
| Dimmable | No |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 4.2 lm |
| Maximum Voltage | 120V/277V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 2 Yr |
| Weather Resistant | No |
| Weight | 2.34-lb |
| UPC | 849489009667 |
EXIT Sign
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter