
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | UFOHIBA4A/150UNHD850/BL, 63045 |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium, FCC, NSF, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 143 lm/W |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 150000 |
| Lumens | 21450 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 150W |
| Wattage Equivalent | 400W MH |
| Product Dimensions | 11-in X 11-in X 7.40-in |
| Weight | 6.07-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | UFOHIBA4A/150UNHD850/BL, 63045 |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium, FCC, NSF, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 143 lm/W |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 150000 |
| Lumens | 21450 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 150W |
| Wattage Equivalent | 400W MH |
| Product Dimensions | 11-in X 11-in X 7.40-in |
| Weight | 6.07-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter