SKU STP-ACF2002C24W
Stelpro 2000W Ceiling Fan Heater w/ 24V Control, Up To 250 Sq.Ft, 6825 BTU/H, 240V, White
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Stelpro 24V Control Ceiling Fan Heater, 240/208V, 2000/1500 Watts, White features:
Stelpro ACF2002C24W Description
Maximum Voltage
240V
sku STP-ACF2002C24W
Product Specifications
Part NumberACF2002C24W
Electrical Phase1 Ph
Heating TechnologyForced Air
Maximum Voltage240V
Power6,826 BTU/H
Power TypeHardwired
Warranty10 Yr
Wattage2000W
Product Dimensions22.38-in X 5.31-in X 23.13-in
Weight20.00-lb
UPC626296283523
Prop65
Maximum Voltage
240V
sku STP-ACF2002C24W
Free Shipping
Product Specifications
Part NumberACF2002C24W
Electrical Phase1 Ph
Heating TechnologyForced Air
Maximum Voltage240V
Power6,826 BTU/H
Power TypeHardwired
Warranty10 Yr
Wattage2000W