
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | EF60-ED37-40-WS-EX39, 114235 |
| Beam Angle | 360 |
| Bulb Type | ED37 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 183 lm/W |
| Lamp Base | EX39 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 14000 lm |
| Material | Glass |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 60W, 68W, 75W |
| Wattage Equivalent | 450W |
| Product Dimensions | 11.22-in X 4.72-in X 4.72-in |
| Weight | 1.10-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | EF60-ED37-40-WS-EX39, 114235 |
| Beam Angle | 360 |
| Bulb Type | ED37 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 183 lm/W |
| Lamp Base | EX39 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 14000 lm |
| Material | Glass |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 60W, 68W, 75W |
| Wattage Equivalent | 450W |
| Product Dimensions | 11.22-in X 4.72-in X 4.72-in |
| Weight | 1.10-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter