| Part Number | FPA19D60E26CL41K |
| Bulb Type | A19 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Damp Location |
| Color / Finish | Clear |
| Color Temperature | 4100K |
| Connection Type | Screw |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 15000 |
| Lumens | 800 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Tamper Resistant | No |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 7W |
| Wattage Equivalent | 60W |
| Weather Resistant | No |
| Weight | 0.10-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Bulb Type | A19 |
| Color / Finish | Clear |
| Color Temperature | 4100K |
| Connection Type | Screw |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 15000 |
| Lumens | 800 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Tamper Resistant | No |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 7W |
| Wattage Equivalent | 60W |