
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | LEDMD4R3A800UNVD9SC3/WH, 63598 |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, FCC, RoHS Compliant, TAA Compliant, Title 24, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 82 lm/W |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 820 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Product Dimensions | 5.28-in X 5.28-in X 0.69-in |
| Weight | 0.58-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | LEDMD4R3A800UNVD9SC3/WH, 63598 |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, FCC, RoHS Compliant, TAA Compliant, Title 24, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 82 lm/W |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 820 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Product Dimensions | 5.28-in X 5.28-in X 0.69-in |
| Weight | 0.58-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter