EnVision LED-ALIN2-12X12-120L-3P25-D-5CCT-WH
SKU ENV-LEDALIN212X12120L3P25D5CCTWH
EnVision 12x12-in 13-25W L-Shape Downlight, 120-277V, Selectable CCT
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
  • Size: 12x12-in.
  • 120 degree L-Shape Downlight.
  • Power Selectable: 13W, 19W, 25W.
  • 1550lm, 2280lm, 3000lm.
  • 120-277V.
  • Selectable Color Temperature: 27K, 30K, 35K, 40K, 50K.
  • 0-10V Dimming.
  • 130 Degree Beam Angle.
  • 80 CRI.
  • Aluminum Extrusion Body.
  • Sturdy die-cast aluminum housing finished with corrosion free powder coat.
  • Acrylic Frosted Lens.
  • cETLus Listed, DLC Listed.
  • 5 Year Warranty.
EnVision LED-ALIN2-12X12-120L-3P25-D-5CCT-WH Description
  • Size: 12x12-in.
  • 1550lm, 2280lm, 3000lm.
  • 120-277V.
  • 0-10V Dimming.
  • 130 Degree Beam Angle.
  • 80 CRI.
  • Aluminum Extrusion Body.
  • Acrylic Frosted Lens.
  • cETLus Listed, DLC Listed.
  • 5 Year Warranty.
Free Shipping
Ships between 05/26/2026 - 05/29/2026
Product Specifications
Part NumberLED-ALIN2-12X12-120L-3P25-D-5CCT-WH
Maximum Voltage120V-277V
Warranty5 Yr
Weight3.00-lb
UPC810143711578
Prop65
Free Shipping
Product Specifications
Maximum Voltage120V-277V