| Part Number | L75P30SD2540KFL |
| Beam Angle | 40 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Damp Location, Energy Star |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 770 lm |
| Material | Plastic |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |
| Wattage Equivalent | 75W |
| Product Dimensions | 3.60-in X 3.80-in X 3.60-in |
| Weight | 1.00-lb |
| UPC | 762148154815 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
TCP Lighting 9.5W LED PAR30 Bulb, Short Neck, SMD, Dimmable, 770 lm, 4000K features:
| Beam Angle | 40 |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 770 lm |
| Material | Plastic |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |
| Wattage Equivalent | 75W |