| Part Number | LHID25050 |
| Beam Angle | 180 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Energy Star, Wet Location |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | EX39 |
| Life Hours | 50000 |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 90W |
| Wattage Equivalent | 250W-400W |
| Product Dimensions | 10.30-in X 5.20-in X 5.20-in |
| Weight | 2.40-lb |
| UPC | 762148176145 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/29/2026 - 06/02/2026
| Part Number | LHID25050 |
| Beam Angle | 180 |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | EX39 |
| Life Hours | 50000 |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 90W |