| Part Number | L50P20D2530KFLCQ |
| Beam Angle | 40 |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant, Title 20, Damp Location, Energy Star, JA8 Compliant |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 600 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 7W |
| Wattage Equivalent | 50W Inc. |
| Product Dimensions | 3.50-in X 2.50-in X 2.50-in |
| Weight | 0.20-lb |
| UPC | 762148192411 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/29/2026 - 06/02/2026
| Beam Angle | 40 |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 600 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 7W |