SKU CTL-LB40AWW6PK
CyberTech 6W LED A19 Bulb, E26, 470 lm, 120V, 2700K
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
CyberTech Lighting 7W LED A19 Bulb, 40W Inc. Retrofit, E26, 470 lm, 2700K, 6 Pack features:
  • Replaces 40 Watt Incandescent Lamps.
  • Instant-On.
  • No UVU or Infrared Radiation.
  • Contains no mercury.
  • Operating temperature: -4 to 104 degrees F.
  • Applications: Pendants, desk, 2 Pack lamps, wall fixtures, and table lamps.
CyberTech LB40A-WW/6PK Description
  • Instant-On.
  • Contains no mercury.
Color Temperature
2700K
sku CTL-LB40AWW6PK
Product Specifications
Part NumberLB40A-WW/6PK
Beam Angle200
Color Temperature2700K
CRI80
DimmableNo
Lamp BaseE26
Life Hours15000
Lumens470 lm
Maximum Voltage120V
Warranty2 Yr
Wattage7W
Wattage Equivalent40W Inc.
Product Dimensions4.37-in X 2.37-in X 2.37-in
Weight0.40-lb
UPC680596582908
Manufacturer Description
7W LED A-19 Bulb 2700K E26 Base 6 Pack
Prop65
Color Temperature
2700K
sku CTL-LB40AWW6PK
Product Specifications
Part NumberLB40A-WW/6PK
Beam Angle200
Color Temperature2700K
CRI80
DimmableNo
Lamp BaseE26
Life Hours15000
Lumens470 lm
Maximum Voltage120V
Warranty2 Yr
Wattage7W
Wattage Equivalent40W Inc.
Weight0.40-lb
UPC680596582908
Manufacturer Description