
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | LED5PAR16GU10DIM930FL4022YRP, 40002 |
| Beam Angle | 40 |
| Certificate | Damp Location, cUL/UL Listed, RoHS Compliant, Energy Star |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | GU10 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 400 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 5W |
| Wattage Equivalent | 50W Hal. |
| Product Dimensions | 1.96-in X 1.96-in X 2.19-in |
| Diameter | 1.96-in |
| ASIN | B07F12VMJR |
| Weight | 1.32-lb |
| UPC | 046135400025 |

| Part Number | LED5PAR16GU10DIM930FL4022YRP, 40002 |
| Beam Angle | 40 |
| Certificate | Damp Location, cUL/UL Listed, RoHS Compliant, Energy Star |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | GU10 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 400 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 5W |
| Wattage Equivalent | 50W Hal. |
| Product Dimensions | 1.96-in X 1.96-in X 2.19-in |
| Diameter | 1.96-in |
| ASIN | B07F12VMJR |
| Weight | 1.32-lb |
| UPC | 046135400025 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter