
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | LED4PAR16GU10DIM830FL3510YVRP, 78560 |
| Beam Angle | 35 |
| Certificate | ETL Listed, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 81 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | GU10 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Lumens | 350 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Wattage Equivalent | 35W Hal. |
| Product Dimensions | 3.10-in X 1.97-in X 1.97-in |
| Weight | 1.30-lb |
| UPC | 046135785603 |

| Part Number | LED4PAR16GU10DIM830FL3510YVRP, 78560 |
| Beam Angle | 35 |
| Certificate | ETL Listed, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 81 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | GU10 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Lumens | 350 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Wattage Equivalent | 35W Hal. |
| Product Dimensions | 3.10-in X 1.97-in X 1.97-in |
| Weight | 1.30-lb |
| UPC | 046135785603 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter