
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | VST24-25L/50L-U-CCTS-G2-CR |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | 5050 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 17W, 20W, 28W, 33W |
| Product Dimensions | 47.70-in X 23.70-in X 2.10-in |
| Weight | 8.00-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | VST24-25L/50L-U-CCTS-G2-CR |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | 5050 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 17W, 20W, 28W, 33W |
| Product Dimensions | 47.70-in X 23.70-in X 2.10-in |
| Weight | 8.00-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter