| Part Number | LED-BPL-SM-1X4-3M40-5CCT |
| Certificate | Damp Location, DLC Listed |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 27K/30K/35K/40K/50K |
| CRI | 80+ |
| Dimmable | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 40W, 30W, 20W |
| Weight | 25.00-lb |
| UPC | 810143710595 |
Ships between 05/22/2026 - 05/28/2026
| Color / Finish | White |
| CRI | 80+ |
| Dimmable | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 40W, 30W, 20W |