
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | LED12.5PAR38830FL3022YUSARP2, 40245 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Prop65, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Material | Glass |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 12.5W |
| Product Dimensions | 4.75-in X 4.75-in X 5.30-in |
| Weight | 5.18-lb |
| UPC | 046135402456 |

| Part Number | LED12.5PAR38830FL3022YUSARP2, 40245 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Prop65, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Material | Glass |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 12.5W |
| Product Dimensions | 4.75-in X 4.75-in X 5.30-in |
| Weight | 5.18-lb |
| UPC | 046135402456 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter