| Part Number | L60A19D1841F |
| Beam Angle | Omni-Directional |
| Bulb Type | A19 |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 80 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 720 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Wattage Equivalent | 60W Inc. |
| Product Dimensions | 4.30-in X 2.40-in X 2.40-in |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 762148303374 |
LED 10W A19 DIM 1841K FLIP
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Part Number | L60A19D1841F |
| Bulb Type | A19 |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 80 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 720 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 762148303374 |
LED 10W A19 DIM 1841K FLIP