
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | LVPT-4-LS-CS-U, 28111 |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color Temperature | 3500K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 144 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Life Hours | 75000 |
| Lumens | 8162 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 40W, 50W, 60W |
| Product Dimensions | 47.30-in X 5-in X 3.70-in |
| Weight | 7.15-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | LVPT-4-LS-CS-U, 28111 |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color Temperature | 3500K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 144 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Life Hours | 75000 |
| Lumens | 8162 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 40W, 50W, 60W |
| Product Dimensions | 47.30-in X 5-in X 3.70-in |
| Weight | 7.15-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter