
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | SLVT-8-LB3-8CP3-MV-LVD, 64509101 |
| Certificate | DLC Listed, cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Wet Location, IP65, NSF |
| Color / Finish | Gray |
| Color Temperature | 35K/40K/50K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 175000 |
| Lumens | 11700 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 120-277V |
| Wattage | 90W |
| Product Dimensions | 94.5-in X 5-in X 3.9-in |
| Weight | 13.45-lb |
| UPC | 849489085302 |

| Part Number | SLVT-8-LB3-8CP3-MV-LVD, 64509101 |
| Certificate | DLC Listed, cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Wet Location, IP65, NSF |
| Color / Finish | Gray |
| Color Temperature | 35K/40K/50K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 175000 |
| Lumens | 11700 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 120-277V |
| Wattage | 90W |
| Product Dimensions | 94.5-in X 5-in X 3.9-in |
| Weight | 13.45-lb |
| UPC | 849489085302 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter