
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 66063 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant, FCC, NSF, NEMA 4X, DLC Premium, Wet Location |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | Selectable |
| Material | Aluminum, Metal, Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 277V-480V |
| Number of Lights | 1 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | Selectable |
| Product Dimensions | 11.80-in X 11.80-in X 4.80-in |
| Weight | 6.59-lb |
| UPC | 046135660634 |

| Part Number | 66063 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant, FCC, NSF, NEMA 4X, DLC Premium, Wet Location |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | Selectable |
| Material | Aluminum, Metal, Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 277V-480V |
| Number of Lights | 1 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | Selectable |
| Product Dimensions | 11.80-in X 11.80-in X 4.80-in |
| Weight | 6.59-lb |
| UPC | 046135660634 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter