
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 66061 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | DLC Premium, RoHS Compliant, FCC, NSF, NEMA 4X, IP65, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 150 lm/W |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | 30000 lm |
| Material | Aluminum, Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 277V-480V |
| Number of Lights | 1 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | Selectable |
| Weight | 6.59-lb |
| UPC | 046135660610 |

| Part Number | 66061 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | DLC Premium, RoHS Compliant, FCC, NSF, NEMA 4X, IP65, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 150 lm/W |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | 30000 lm |
| Material | Aluminum, Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 277V-480V |
| Number of Lights | 1 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | Selectable |
| Weight | 6.59-lb |
| UPC | 046135660610 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter