
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Ships between 04/10/2026 - 04/24/2026
| Part Number | 42495 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color / Finish | Frosted |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 82 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | Mini Bi-Pin |
| Life Hours | 70000 |
| Lumens | 1890 lm |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage | 13W |
| Weight | 7.11-lb |
| UPC | 046135424953 |

Ships between 04/10/2026 - 04/24/2026
| Part Number | 42495 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color / Finish | Frosted |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 82 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | Mini Bi-Pin |
| Life Hours | 70000 |
| Lumens | 1890 lm |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage | 13W |
| Weight | 7.11-lb |
| UPC | 046135424953 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter