
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 20988 |
| Bulb Included | Yes |
| Color Temperature | 6500K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | Mini Bi-Pin |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1235 lm |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage | 14W |
| Weight | 4.95-lb |
| UPC | 046135209888 |

| Part Number | 20988 |
| Bulb Included | Yes |
| Color Temperature | 6500K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | Mini Bi-Pin |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1235 lm |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage | 14W |
| Weight | 4.95-lb |
| UPC | 046135209888 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter