
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 21535 |
| Bulb Included | Yes |
| Color Temperature | 3500K |
| CRI | 83 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | Medium Bi-Pin |
| Life Hours | 40000 |
| Lumens | 2445 lm |
| Maximum Voltage | 115V |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage | 28W |
| Weight | 2.28-lb |
| UPC | 046135215353 |

| Part Number | 21535 |
| Bulb Included | Yes |
| Color Temperature | 3500K |
| CRI | 83 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | Medium Bi-Pin |
| Life Hours | 40000 |
| Lumens | 2445 lm |
| Maximum Voltage | 115V |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage | 28W |
| Weight | 2.28-lb |
| UPC | 046135215353 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter