SKU STP-ACF1502C24W
Stelpro 1500W Ceiling Fan Heater w/ 24V Control, Up To 175W Sq.Ft, 5119 BTU/H, 240V, White
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Stelpro 24V Control Ceiling Fan Heater, 240/208V, 1500/1125W, White features:
Stelpro ACF1502C24W Description
Maximum Voltage
240V
sku STP-ACF1502C24W
Free Shipping
Ships between 05/26/2026 - 06/03/2026
Product Specifications
Part NumberACF1502C24W
Electrical Phase1 Ph
Heating TechnologyForced Air
Maximum Voltage240V
Power5,120 BTU/H
Power TypeHardwired
Warranty10 Yr
Wattage1500W
Product Dimensions22.38-in X 5.31-in X 23.13-in
Weight20.00-lb
UPC626296283462
Prop65
Maximum Voltage
240V
sku STP-ACF1502C24W
Free Shipping
Product Specifications
Part NumberACF1502C24W
Electrical Phase1 Ph
Heating TechnologyForced Air
Maximum Voltage240V
Power5,120 BTU/H
Power TypeHardwired
Warranty10 Yr
Wattage1500W