SKU STP-ACF1508C24W
Stelpro 1500W Ceiling Fan Heater w/ 24V Control, Up To 175W Sq.Ft, 5119 BTU/H, 208V, White
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Stelpro 24V Control Ceiling Fan Heater, 208V, 1500 Watts, White features:
Stelpro ACF1508C24W Description
Maximum Voltage
208V
sku STP-ACF1508C24W
Product Specifications
Part NumberACF1508C24W
Electrical Phase1 Ph
Heating TechnologyForced Air
Maximum Voltage208V
Power5,120 BTU/H
Power TypeHardwired
Warranty10 Yr
Wattage1500W
Product Dimensions22.38-in X 5.31-in X 23.13-in
Weight20.00-lb
UPC626296283479
Prop65
Maximum Voltage
208V
sku STP-ACF1508C24W
Free Shipping
Product Specifications
Part NumberACF1508C24W
Electrical Phase1 Ph
Heating TechnologyForced Air
Maximum Voltage208V
Power5,120 BTU/H
Power TypeHardwired
Warranty10 Yr
Wattage1500W