
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Cadet Register Wall Heater Assembly Only, 2000 Watts at 240V Features:
Cadet Register Wall Heater Assembly Only, 2000 Watts at 240V Features:

| Part Number | RM202, X-00306 |
| Heating Technology | Forced Air |
| Maximum Amperage | 8.3 Amp |
| Maximum Voltage | 240V |
| Power Type | Hardwired |
| Room Size | 250 Sq Ft |
| Wattage | 2000W |
| Product Dimensions | 14-in X 7.38-in X 4-in |
| Weight | 4.50-lb |
| UPC | 027418003065 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer


Cadet Register Wall Heater Assembly Only, 2000 Watts at 240V Features:
| Part Number | RM202, X-00306 |
| Heating Technology | Forced Air |
| Maximum Amperage | 8.3 Amp |
| Maximum Voltage | 240V |
| Power Type | Hardwired |
| Room Size | 250 Sq Ft |
| Wattage | 2000W |
| Product Dimensions | 14-in X 7.38-in X 4-in |
| Weight | 4.50-lb |
| UPC | 027418003065 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter