
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | NXAUC-24-8CP5NL-SV-TD |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location, FCC, RoHS Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 27K/30K/35K/40K/50K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1000 lm |
| Material | Plastic |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 13W |
| Product Dimensions | 24.02-in X 3.15-in X 1.26-in |
| Weight | 0.65-lb |
| UPC | 849489009278 |
Nexus Adjustable 24â, 120V, 1000lm,13W, 80CRI, 2700/3000/3500/4000/5000K, dimmable, linkable, adjustable lens, Night light, One-tapâ

| Part Number | NXAUC-24-8CP5NL-SV-TD |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location, FCC, RoHS Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 27K/30K/35K/40K/50K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1000 lm |
| Material | Plastic |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 13W |
| Product Dimensions | 24.02-in X 3.15-in X 1.26-in |
| Weight | 0.65-lb |
| UPC | 849489009278 |
Nexus Adjustable 24â, 120V, 1000lm,13W, 80CRI, 2700/3000/3500/4000/5000K, dimmable, linkable, adjustable lens, Night light, One-tapâ
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter