| Part Number | LSA2-300-HVD-III-840 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | DLC Listed, ETL Listed |
| Color Temperature | 4000K |
| Material | Acrylic, Aluminum |
| Maximum Voltage | 347V-480V |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 300W |
| Product Dimensions | 22.72-in X 12.39-in X 2.42-in |
| Weight | 10.00-lb |
LED Shoebox Area Light, 200W LED Module, 277-480V, 0-10V Dimming 80 CRI, 4000K, Type III Distribution, Bronze, with Short Cap, Photocell
Ships between 05/29/2026 - 06/11/2026
| Bulb Included | Yes |
| Color Temperature | 4000K |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 300W |
| Weight | 10.00-lb |