| Part Number | LED-PAR36-13W-WW |
| Beam Angle | 60 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Wet Location |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 780 lm |
| Maximum Voltage | 12V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 13W |
| Wattage Equivalent | 60W Hal. |
| Product Dimensions | 4.60-in X 4.60-in X 2.20-in |
| Weight | 0.40-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/22/2026 - 05/28/2026
| Beam Angle | 60 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 780 lm |
| Maximum Voltage | 12V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 13W |