
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Ships between 04/10/2026 - 04/24/2026
| Part Number | 64116 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | Damp Location, FCC, RoHS Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 130 lm/W |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | Selectable |
| Material | Acrylic, Metal |
| Maximum Voltage | 120V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | Selectable |
| Weight | 27.00-lb |
| UPC | 046135641169 |
WRAP/FVL/S050UNHD8SC7/48WH

Ships between 04/10/2026 - 04/24/2026
| Part Number | 64116 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | Damp Location, FCC, RoHS Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 130 lm/W |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | Selectable |
| Material | Acrylic, Metal |
| Maximum Voltage | 120V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | Selectable |
| Weight | 27.00-lb |
| UPC | 046135641169 |
WRAP/FVL/S050UNHD8SC7/48WH
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter