| Part Number | LED-CRN-3M120-TRI-EX39 |
| Beam Angle | 360 |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Listed, Wet Location |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Direct Wire |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | EX39 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 17400 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 120W, 100W, 80W |
| Product Dimensions | 12.33-in X 5.10-in X 5.10-in |
| Weight | 1.50-lb |
| UPC | 819715026812 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/22/2026 - 05/28/2026
| Beam Angle | 360 |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | EX39 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 17400 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 120W, 100W, 80W |