SKU ENV-BLD3P22RDUNVBZ22
EnVision 22-in 12/16/22W Round Bollard Base, 120V-277V, Bronze
  • Replacement Round Bollard Base.
  • 22-in Height.
  • Bronze.
  • BOLLARD BASE ONLY, HEAD NOT INCLUDED
EnVision BLD-3P22-RD-UNV-BZ-22 Accessories
EnVision BLD-3P22-RD-UNV-BZ-22 Description
  • 22-in Height.
  • Bronze.
Color / Finish
sku ENV-BLD3P22RDUNVBZ22
Free Shipping
Ships between 05/26/2026 - 05/29/2026
Product Specifications
Part NumberBLD-3P22-RD-UNV-BZ-22
CertificateWet Location, DLC Listed
Color / FinishBronze
Warranty5 Yr
Wattage22W, 16W
Weight25.00-lb
UPC819715029325
Manufacturer Description
22" Bollard Base: Round Bronze
Prop65
Color / Finish
sku ENV-BLD3P22RDUNVBZ22
Free Shipping
Product Specifications
Color / FinishBronze
Warranty5 Yr
Wattage22W, 16W
Weight25.00-lb
UPC819715029325
Manufacturer Description
22" Bollard Base: Round Bronze