SKU ENV-BLD3P22RDUNVBL44
EnVision 44-in 12/16/22W Round Bollard Base, 120V-277V, Black
  • Replacement Round Bollard Base.
  • 44-in Height.
  • Black.
  • BOLLARD BASE ONLY, HEAD NOT INCLUDED
EnVision BLD-3P22-RD-UNV-BL-44 Description
  • 44-in Height.
  • Black.
Color / Finish
sku ENV-BLD3P22RDUNVBL44
Ships between 05/26/2026 - 05/29/2026
Product Specifications
Part NumberBLD-3P22-RD-UNV-BL-44
CertificateWet Location, DLC Listed
Color / FinishBlack
Warranty5 Yr
Wattage22W, 16W
Weight35.00-lb
UPC819715029349
Manufacturer Description
44" Bollard Base: Round Black
Prop65
Color / Finish
sku ENV-BLD3P22RDUNVBL44
Product Specifications
Color / FinishBlack
Warranty5 Yr
Wattage22W, 16W
Weight35.00-lb
UPC819715029349
Manufacturer Description
44" Bollard Base: Round Black