| Part Number | ESL-EMG-SL6-JB-30W |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 100V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 30W |
| Product Dimensions | 14.17-in X 3.15-in X 1.57-in |
| Weight | 2.54-lb |
| UPC | 196065198513 |
Emergency Backup Battery Unit, Auto Test Function, 30 Watts Output, 90 Minutes, 100-347VAC Input, 170VDC Output, Enclosed Box , UL Listed for Factory or Field install, Lithium Battery
| Material | Metal |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 30W |
| Weight | 2.54-lb |
| UPC | 196065198513 |