| Part Number | ESL-EMG-SL6-CSC-18W |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 100V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 18W |
| Product Dimensions | 1.5-in (W) X 0.99-in (H) |
| Weight | 2.66-lb |
| UPC | 196065689035 |
Emergency Backup Battery Unit, Auto Test Function, 18 Watts Ouput, 90 Minutes MIn, 100-347VAC Input, 170VDC Ouptut, Closed Frame with Flex Conduits , UL Listed for Factory or Field install, Li-ion Battery
| Material | Metal |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 18W |
| Weight | 2.66-lb |
| UPC | 196065689035 |