
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | ESL-EMG-KIT1-8W |
| Color / Finish | Red |
| Efficacy | 100 lm/W |
| Lumens | 1200 lm |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 8W |
| Product Dimensions | 5-in X 5-in X 5-in |
| Weight | 3.96-lb |
| UPC | 196065682173 |
Emergency Backup Battery Kit Unit, 8 Watts Ouput, 90 Minutes , 100-277VAC Input, High Efficacy LED moudule with 1200 Lm Output Power 20/CS

| Part Number | ESL-EMG-KIT1-8W |
| Color / Finish | Red |
| Efficacy | 100 lm/W |
| Lumens | 1200 lm |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 8W |
| Product Dimensions | 5-in X 5-in X 5-in |
| Weight | 3.96-lb |
| UPC | 196065682173 |
Emergency Backup Battery Kit Unit, 8 Watts Ouput, 90 Minutes , 100-277VAC Input, High Efficacy LED moudule with 1200 Lm Output Power 20/CS
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter