
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | ESL-EMG-HB2-CWR-25W |
| Color / Finish | Red |
| Efficacy | 100 lm/W |
| Lumens | 500 lm |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 100V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 25W |
| Product Dimensions | 5.55-in X 5.55-in X 5.47-in |
| Weight | 3.96-lb |
| UPC | 196065197189 |
Emergency Backup Battery Unit, Auto Test Function,25 Watts Ouput, 90 Minutes MIn, 100-347VAC Input, 170VDC Ouptut, Closed Cylinder Wet Rated, UL Listed for Factory or Field install, Title 20

| Part Number | ESL-EMG-HB2-CWR-25W |
| Color / Finish | Red |
| Efficacy | 100 lm/W |
| Lumens | 500 lm |
| Material | Metal |
| Maximum Voltage | 100V-347V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 25W |
| Product Dimensions | 5.55-in X 5.55-in X 5.47-in |
| Weight | 3.96-lb |
| UPC | 196065197189 |
Emergency Backup Battery Unit, Auto Test Function,25 Watts Ouput, 90 Minutes MIn, 100-347VAC Input, 170VDC Ouptut, Closed Cylinder Wet Rated, UL Listed for Factory or Field install, Title 20
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter