SKU KNG-KDSDIS80
King Electric Disconnect Switch for KDS Series Heaters, 3-Pole, 80A
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
King Electric KDS-DIS80 Description
Maximum Amperage
80 Amp
sku KNG-KDSDIS80
Product Specifications
Part NumberKDS-DIS80
Maximum Amperage80 Amp
Maximum Voltage600V
Weight0.50-lb
UPC093319303054
Manufacturer Description
Factory Installed Disconnect Switch 600V, 3 Pole, 80A
Prop65
Maximum Amperage
80 Amp
sku KNG-KDSDIS80
Product Specifications
Part NumberKDS-DIS80
Maximum Amperage80 Amp
Maximum Voltage600V
Weight0.50-lb
UPC093319303054
Manufacturer Description