
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | DLC6SWUZDCCT2W |
| Beam Angle | 85 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1500 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W, 15W, 8W |
| Wattage Equivalent | 85W |
| Product Dimensions | 7.80-in X 7.80-in X 6.40-in |
| Weight | 1.00-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | DLC6SWUZDCCT2W |
| Beam Angle | 85 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1500 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W, 15W, 8W |
| Wattage Equivalent | 85W |
| Product Dimensions | 7.80-in X 7.80-in X 6.40-in |
| Weight | 1.00-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter