| Part Number | KT-RDLED30PS-8A-9CSF-CDIM |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, Title 24, JA8 Compliant |
| Color Temperature | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 112 lm/W |
| Life Hours | 80000 |
| Lumens | 3350 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 10 Yr |
| Wattage | 16W, 20W, 23W, 27W, 30W |
| Weight | 1.00-lb |
| UPC | 843654168876 |
Ships between 06/01/2026 - 06/15/2026
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 112 lm/W |
| Life Hours | 80000 |
| Lumens | 3350 lm |
| Warranty | 10 Yr |