| Part Number | L40A19D2550KCQ |
| Beam Angle | Omni-Directional |
| Bulb Type | A19 |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant, Title 20, Damp Location, Energy Star |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 90 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 525 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 6W |
| Wattage Equivalent | 40W Inc. |
| Product Dimensions | 4-in X 2.20-in X 2.20-in |
| Weight | 0.65-lb |
| UPC | 762148188063 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Bulb Type | A19 |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 90 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 525 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 6W |