| Part Number | L75DR4D3527KCQ |
| Beam Angle | 110 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Damp Location, Energy Star, JA8 Compliant, RoHS Compliant, Title 20 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 35000 |
| Lumens | 750 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |
| Wattage Equivalent | 75W Inc. |
| Product Dimensions | 3-in X 5-in X 5-in |
| Weight | 0.55-lb |
| UPC | 762148192688 |
Downlight 4'' 27K DIM CQ
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/27/2026 - 06/01/2026
| Beam Angle | 110 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 35000 |
| Lumens | 750 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |