
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 65523 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 61 lm/W |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 800 lm |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Maximum Voltage | 120V |
| Power | 0.9 |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Wattage Equivalent | 65W Inc. |
| Product Dimensions | 4.92-in X 4.92-in X 2.10-in |
| Weight | 2.57-lb |
| UPC | 046135655234 |
LEDMD4R/800ST/9SC3/E26

| Part Number | 65523 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 61 lm/W |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 800 lm |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Maximum Voltage | 120V |
| Power | 0.9 |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Wattage Equivalent | 65W Inc. |
| Product Dimensions | 4.92-in X 4.92-in X 2.10-in |
| Weight | 2.57-lb |
| UPC | 046135655234 |
LEDMD4R/800ST/9SC3/E26
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter